سنگ سفید

سنگ-سفید

سنگ سفید

به سنگ هایی که در بازار موجود هستند، و سفید می باشند، سنگ سفید می گویند. این سنگ ها انواع و اسامی متنوعی دارند. همچنین کاربردها و قیمت های مختلفی نیز دارند. بعضی از این سنگ ها از نوع سنگ چینی الیگودرز، سنگ مرمریت، سنگ مرمر و … وجود دارند بعنوان سنگ سفید نما در دکوراسیونها داخلی و خارجی مورد استفاده قرار میگیرند.

در واقع شما با این نوع سنگ های سفید نما که از انواع سنگ های گروه مرمریت می باشند، و از بافت بلورین هستند، قادر به تزئینات متنوع و نوینی در سطح داخلی و خارجی منازل خود هستید. سنگهای سفید نما از نوع سنگ چینی سفید دارای کانی هایی همچون هماتیت، کوارتز، سیمونیت، گرافیت و غیره می باشند. از سنگ سفید نما بخصوی سنگ چینی سفید در چیدمان دکور درون و بیرون با سلیقه و ذوقی که در هر فرد به گونه ای خاص وجود دارد، به کار برده می شود.

مهندسین و معماران قرن نوین با ایجاد نماهایی از سنگ سفید در منازل، روحی دوباره به دکور خانه ها دادند. در واقع استفاده این سنگ در کف منزل نه تنها منزل را بزرگ و فراخ نمایان می کند، بلکه ظرافت و چشم اندازی منحصربفرد به خانه می بخشد. بنابراین این سنگ اگر با دیدی ویژه و خلاقانه در چیدمان منزل و انواع مکان های دیگر استفاده شود، زیبایی و دکوراتیو آن نما را به طور کامل تحت تاثیر قرار می دهد.

 بنابراین کارشناسان و مهندسین کاربلدی که در ساخت ساختمان های با نمای دلربا خبره هستند، این سنگ را به عنوان سنگ کاربردی خود در سازه انتخاب می کنند. سنگ سفید الیگودرز به دلیل ساختار و ترکیباتی که در درون خود دارد، به عنوان سنگی مرغوب شناخته می شود، و جذابیت و گیرایی را که در نگاه اول از خود بر روی بیننده بر جای می گذارد، ستودنی است.

سنگ نمای سفید

امروزه سنگ سفید نما از نوع سنگ چینی سفید با قطری اندک و ضخامتی کم در بازار بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این سنگ در هر قسمت و مکانی از یک پروژه ساخت و ساز قابلیت استفاده دارد، بادوام و مقاوم است و از طول عمر بالایی برخوردار است. همچنین سطح صاف و بی خط و خش آن در ارتقاء سطح کیفی آن اثر بسیاری گذاشته است. ساختار این نوع سنگ بنا بر معادنی که از آن استخراج می شود، ساختار مطلوب و پایداری است و بافتی بلوری و کریستال گونه دارد. در واقع ساختار این نوع سنگ و میزان دگرگونی و ترکیبات شیمیایی آن به معادنی که از آن استخراج شده است، بر می گردد.

سنگ های چینی سفید به دلیل همین کریستالی بودن بسیار مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی هستند و برای ایجاد چشم اندازهای جذاب منازل و مجتمع های مسکونی در اولویت نخست انتخاب توسط مهندسین ساختمان هستند. همچنین سطح صاف فوق العاده ای که دارند، به فروش خوب و دو چندان آن کمک فراوانی نموده است. این سنگ ها درخشان و ضد آلودگی های محیطی هستند و با شرایط آب و هوایی اکثر نواحی همخوانی دارند. همچنین جذابیت خود را تا مدت های بسیاری حفظ می کند.

سنگ سفید نما از مشهورترین سنگ های چینی یا کریستال ایرانی است، که برخی فکر می کنند این سنگ از کشور چین وارد شده است، که این باور اشتباه است. در واقع این سنگ ها از نظر معماران از سطح یکنواخت و خوبی بهره مند می باشند و کار با آنها راحت می باشد. رنگ سفید در روانشناسی رنگ، رنگی بی طرف و آرامبخش است، که علاوه بر بزرگ نمودن فضای اطراف، در باز کردن روحیه افراد نیز تاثیر فوق العاده ای دارد

. با وارد شدن به فضایی که کف پوش و بخشی از محیط آن با سنگ سفید نما پوشانده شده، می توان انرژی دوباره گرفتسنگ سفید بر تمام سیاهی ها چیره شده و احساسی ناب را به شما می بخشد. این سنگ در مقابل آلودگی ها مقاوم است و زود آلوده نمی شود، اگر هم آلوده شود، به سرعت این آلودگی ها از بین می روند. در واقع روند پاکسازی آلودگی از روی این نوع سنگ بسیار راحت و بدون دردسر است.

رنگ سفید سنگ از نوع چینی الیگودرز پایدار است و در طولانی مدت نیز با شستشوی مکرر ثابت مانده، و زیباتر و شفاف تر نیز می شود. استفاده های فراوانی از این سنگ برده می شود، اما این کاربردها در هر ذهنی مطابق با سلیقه و خلاقیت خود او صورت می گیرد. برخی دوست دارند در نما از این سنگ بهره ببرند و برخی در محوطه های اطراف خانه و باغ به صورت تزئینی و بخش بندی شده از این سنگ به کار می برند.

از این سنگ در شهر و محیط ها و اماکن مختلف استفاده می شود. در مکان های توریستی و مجتمع های مسکونی، اداری، خرید، تفریحی و غیره هر یک بنابر نظر کارشناسان و مهندسین از این سنگ استفاده می کنند. همچنین به دلیل مقاومت آن در برابر باران های اسیدی و قابلیت جذب آب پایین در ویلاها و خانه باغ هایی که در نواحی پر بارش مستقر هستند، از آن بهره برده می شود.

کاربرد سنگ نمای سفید

سنگ سفید نما جزء پرکاربردترین سنگ ها در صنایع سنگی کشور می باشد. این سنگ در بخش صادرات نیز سهم فوق العاده ای را به خود اختصاص داده است. منابع بسیاری از این سنگ سفید چینی در شهر الیگودرز موجود است. سنگ سفید چینی با زمینه های طراحی متنوع دارای خطوطی نامنظم، با رنگی خاکستری و مشکی، در پس زمینه ای سفید است. این سنگ دارای براقیت و کیفیت بالایی است. این کیفیت بخاطر بلورین بودن بافت آن است. تمام این موارد دست در دست هم، سنگ سفید الیگودرز را به نوع برتری از سنگ های موجود تبدیل نموده است.

در واقع این سنگ از لحاظ زیبایی نیز حرف نخست را می زند. سنگ سفید نما برای مکان هایی که تاریک هستند، بسیار کاربردی هستند، زیرا نور را منعکس می کنند. همچنین گزینه مناسب و خوبی برای نمای خارجی ساختمان می باشند. مهندسین و طراحان مدرن امروزی در فضاهایی که از پنجره های با نوردهی کمتری استفاده شده است، از سنگ های سفید چینی استفاده می کنند.

برش این دسته از سنگ ها به شکل اسلب می باشد و طرح هایی ویژه و نوینی از آنها ساخته می شود. سنگ سفید در سنگ فرش ها، دیواره های لابی و طراحی های سالن های مجلل و بزرگ به کار برده می شود. این سنگ از سنگ هایی است که از قدمت و کارنامه درخشانی برخوردار می باشد. به همین دلیل بسیاری از سازندگان و مهندسین از سنگ سفید نما استفاده زیادی می برند

قیمت سنگ سفید نما

قیمت سنگ سفید نما بسته به نوع آن و فرایندهایی که این سنگ می گذراند تا به استحکام و پایداری قابل توجهی برسد، بستگی دارد. در واقع اگر بودجه ای که در این فرایندها صرف می شود، بالا رود، به همان نسبت بر روی قیمت سنگ نیز تاثید خواهد گذاشت. اگر سنگ صاف و صیقلی باشد، مقاومت بالایی نیز به دست می آورد که این موضوع نیز خود بر افزایش قیمت این نوع سنگ تاثیر می گذارد

در واقع سنگ سفید نما قیمت چندان بالایی نیز ندارد، و در بین سنگ ها از قیمت های خوب و مقرون به صرفه ای برخوردار می باشد. اما گاهی خریداری سنگ در ابعاد متنوع و بزرگ به این هزینه ها می افزاید و همچنین این نوع سنگ براساس جنس و استحکامی که دارد، قیمت گذاری می شود. خرید این سنگ ها توسط کشورهای دیگر نیز صورت می گیرد، و در واقع این سنگ در حجم بسیاری به کشورهای همسایه صادر می شود. در حقیقت برتری هایی که این سنگ در ساختمان سازی نسبت به سایر سنگ ها دارد، بسیار فراوان است و مشتریان و خریداران این نوع سنگ ها بسیار زیاد می باشند.

 عوامل دیگری نیز هستند، که بر روی قیمت یک سنگ تاثیر گذار هستند و نمی توان آنها را نادیده گرفت. اما نمایی که یک سنگ در مقایسه با سنگی دیگر به مکانی می بخشد، بسیار در تعیین قیمت آن سنگ نقش دارد. بنابراین اگر نمای سنگ سفید چینی به شما احساسی خاص را القا می کند، پس مسلما این چشم انداز بایستی هزینه سنگینی را نیز داشته باشد. بنابراین قیمت گذاری بر روی سنگ سفید نما، با نگاه عمیق بر کاربردها و قابلیت های آن می باشد و مهم تر از همه حس خوبی که در بیننده ایجاد می نماید

در نهایت این موارد همه تاثیر شگرفی در قیمت بالای آن می تواند داشته باشد، اما باز هم کارشناسان اصولی و منصفانه این قیمت ها را تعیین می کنند. کیفیت این سنگ ها تا حدی مطلوب است، که در نگاه نخست خریدار متوجه آن می شود، و دیگر مسئله قیمت برایش در اولویت دوم قرار می گیرد. در حقیقت این سنگ باکیفیت هر هزینه ای نیز داشته باشد، برای خریدار اهمیت چندانی ندارد، زیرا اکثر خریداران به دنبال سنگی با دوام و طول عمر مفید آنها هستند، و نمی خواهند دو بار هزینه کنند. پس با خرید این سنگ می توان مطمئن بود، که یکبار و برای همیشه این خرید را انجام خواهید داد.

البته در قیمت گذاری یک سنگ تجزیه و تحلیل در هنگامی که از معادن استخراج می شود، نیز از موارد و پارامترهای دیگری است، که در قیمت گذاری تاثیر گذار است. بنابراین هر چه فرایندهایی که برای ساخت و برش یک سنگ انجام می شود، از ظرافت و زمان بیشتری بهره مند شده باشد، قیمت آن سنگ برای عرضه آن به مشتریان بالاتر خواهد رفت. فرایندهایی و اقداماتی را که جهت تحویل سنگ ها به مراکز فروش طی می شود، مراحل فرآوری و پیاده سازی یک سنگ می نامند، که هر چه زمان بیشتری صرف این مراحل تولید سنگ شود، هزینه آن محصول نیز به همان نسبت بالاتر خواهد رفت.

در تهیه سنگ اصلی ترین مرحله، مرحله ایست که سنگ صیقل داده می شود، هر چه این مرحله با کیفیت بالاتری انجام شود، در روند دوام و مقاومت سنگ حرکتی مثبت و مطلوب برداشته شده است. این روند در قیمت سنگ نیز تاثیر گذار خواهد بود. کارشناسان سنگ سفید نما را که صاف و صیقلی تر باشد، به عنوان مرغوب ترین سنگ می شناسند، زیرا هم شرایط کار با این سنگ ها ساده تر می باشد و هم طول عمر آنها بالاتر از بقیه سنگ ها می باشد.

با ما تماس بگیرید

میخواید سنگ برای پروژه های خودتون انتخاب کنید و دچار تردید شدید ؟ با ما تماس بگیرین تا از گروه مشاورین ما راهنمایی بگیرین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا