سنگ سفید

سنگ-سفید

فهرست مطالب

سنگ سفید

سنگهای سفید ساختمانی بسیاری در بازار موجود هستند که اگر قصد خریدسنگ سفید ساختمانی را داشته باشید از گزینه های پیش روی شما میتوانند باشند. سنگهای سفید ساختمانی بسته به ویژگیها و خصوصیاتی که دارند کاربردها و قیمت های مختلفی را نیز شامل میشوند. بعضی از این سنگ های سفید از نوع سنگ چینی الیگودرز، سنگ مرمریت، سنگ مرمر و … وجود دارند بعنوان سنگ سفید نما در دکوراسیونها داخلی و خارجی مورد استفاده قرار میگیرند.

سنگهای سفید نما و یا حتی سنگهای سفید کف ساختمان انواع مختلفی دارند مانند :  سنگ چینی سفید که دارای کانی هایی همچون هماتیت، کوارتز، سیمونیت، گرافیت و غیره می باشند. از سنگ سفید نما بخصوی سنگ چینی سفید در چیدمان دکور درون و بیرون با سلیقه و ذوقی که در هر فرد به گونه ای خاص وجود دارد، به کار برده می شود.

مهندسین و معماران قرن نوین با ایجاد نماهایی از سنگ سفید در منازل، روحی دوباره به دکور خانه ها داده اند. در واقع استفاده این سنگ در کف منزل نه تنها منزل را بزرگ و فراخ نمایان می کند، بلکه ظرافت و چشم اندازی منحصربفرد به خانه می بخشد. بنابراین این سنگ اگر با دیدی ویژه و خلاقانه در چیدمان منزل و انواع مکان های دیگر استفاده شود، زیبایی و دکوراتیو آن نما را به طور کامل تحت تاثیر قرار می دهد.

 بنابراین کارشناسان و مهندسین کاربلدی که در ساخت ساختمان های با نمای دلربا خبره هستند، این سنگ را به عنوان سنگ کاربردی خود در سازه انتخاب می کنند. سنگ سفید الیگودرز به دلیل ساختار و ترکیباتی که در درون خود دارد، به عنوان سنگی مرغوب شناخته می شود، و جذابیت و گیرایی را که در نگاه اول از خود بر روی بیننده بر جای می گذارد، ستودنی است.

سنگ سفید نما
اگر هرگونه سوالی در رابطه با سنگ سفید یا سنگ نمای ساختمان دارید میتوانید با مشاورین ما در گروه مهندسی بازرگانی بهنگام در ارتباط باشید

سنگ نمای سفید

سنگ های چینی سفید به دلیل همین کریستالی بودن بسیار مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی هستند و برای ایجاد چشم اندازهای جذاب منازل و مجتمع های مسکونی در اولویت نخست انتخاب توسط مهندسین ساختمان بعنوان سنگ نمای ساختمان هستند. همچنین سطح صاف فوق العاده ای که دارند، به فروش خوب و دو چندان آن کمک فراوانی نموده است. این سنگ ها درخشان و ضد آلودگی های محیطی هستند و با شرایط آب و هوایی اکثر نواحی همخوانی دارند. همچنین جذابیت خود را تا مدت های بسیاری حفظ می کند.

سنگ چینی سفید از مشهورترین سنگ های چینی یا کریستال ایرانی است، که برخی فکر می کنند این سنگ از کشور چین وارد شده است، که این باور اشتباه است. در واقع این سنگ ها از نظر معماران از سطح یکنواخت و خوبی بهره مند می باشند و کار با آنها راحت می باشد. رنگ سفید در روانشناسی رنگ، رنگی بی طرف و آرامبخش است، که علاوه بر بزرگ نمودن فضای اطراف، در باز کردن روحیه افراد نیز تاثیر فوق العاده ای دارد.

 با وارد شدن به فضایی که کف پوش و بخشی از محیط آن با سنگ سفید نما پوشانده شده، می توان انرژی دوباره گرفت . سنگ سفید بر تمام سیاهی ها چیره شده و احساسی ناب را به شما می بخشد. این سنگ در مقابل آلودگی ها مقاوم است و زود آلوده نمی شود، اگر هم آلوده شود، به سرعت این آلودگی ها از بین می روند. در واقع روند پاکسازی آلودگی از روی این نوع سنگ بسیار راحت و بدون دردسر است.

رنگ سفید سنگ از نوع چینی الیگودرز پایدار است و در طولانی مدت نیز با شستشوی مکرر ثابت مانده، و زیباتر و شفاف تر نیز می شود. استفاده های فراوانی از این سنگ برده می شود، اما این کاربردها در هر ذهنی مطابق با سلیقه و خلاقیت خود طراح صورت می گیرد. برخی دوست دارند در نما از این سنگ بهره ببرند و برخی در محوطه های اطراف خانه و باغ به صورت تزئینی و بخش بندی شده از این سنگ به کار می برند.

سنگ نمای سفید

از سنگهای سفید در شهر و محیط ها و اماکن مختلف استفاده می شود. در مکان های توریستی و مجتمع های مسکونی، اداری، خرید، تفریحی و غیره هر یک بنابر نظر کارشناسان و مهندسین از این سنگ استفاده می کنند. همچنین به دلیل مقاومت آن در برابر باران های اسیدی و قابلیت جذب آب پایین در ویلاها و خانه باغ هایی که در نواحی پر بارش مستقر هستند، از آن بهره برده می شود.

کاربرد سنگ نمای سفید

سنگ سفید نما جزء پرکاربردترین سنگ ها در صنایع سنگی کشور می باشد. در بخش صادرات نیز سهم فوق العاده ای را به خود اختصاص داده است. منابع بسیاری از سنگ سفید چینی در شهر الیگودرز موجود است. سنگ سفید چینی با زمینه های طراحی متنوع دارای خطوطی نامنظم، با رنگی خاکستری و مشکی، در پس زمینه ای سفید است. این سنگ دارای براقیت و کیفیت بالایی است. این کیفیت بخاطر بلورین بودن بافت آن است. تمام این موارد دست در دست هم، سنگ سفید الیگودرز را به نوع برتری از سنگ های موجود تبدیل نموده است.

سنگهای سفید از لحاظ زیبایی نیز حرف نخست را می زنند. سنگ سفید نما برای مکان هایی که تاریک هستند، بسیار کاربردی هستند، زیرا نور را منعکس می کنند. همچنین گزینه مناسب و خوبی برای نمای خارجی ساختمان می باشند. مهندسین و طراحان مدرن امروزی در فضاهایی که از پنجره های با نوردهی کمتری استفاده شده است، از سنگ های سفید چینی استفاده می کنند.

برش این دسته از سنگ ها به شکل اسلب و یا تایل می باشد و طرح هایی ویژه و نوینی از آنها ساخته می شود. سنگ سفید در سنگ فرش ها، دیواره های لابی و طراحی های سالن های مجلل و بزرگ به کار برده می شود. این سنگ از سنگ هایی است که از قدمت و کارنامه درخشانی برخوردار می باشد. به همین دلیل بسیاری از سازندگان و مهندسین از سنگ سفید نما استفاده زیادی می برند

با ما تماس بگیرید

میخواید سنگ برای پروژه های خودتون انتخاب کنید و دچار تردید شدید ؟ با ما تماس بگیرین تا از گروه مشاورین ما راهنمایی بگیرین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا