• معدن سنگ مرمریت دهبید شایان

معدن سنگ مرمریت دهبید شایان


در ایران ، استان فارس یکی از اصلی ترین زومهای معدنی سنگ مرمریت کرم است که در این منطقه محدوده دهبید و بوانات با فاصله ۲۰۰ کیلومتری از شهر شیراز بیشترین تجمع معادن مرغوب سنگ مرمریت کرم است. بعد از سنگ معدن چاه مرغی ، سنگ مرمریت شایان بیشترین استقبال و مقبولیت جهانی را از لحاظ رنگ و کیفیت دارد و در حال حاضر رتبه اول میزان تولید در بین معادن مشابه را دارد. یکی از دلایل استقبال گسترده از سنگ شایان زمینه رنگی خاص آن است که به صورت کرم استخوانی شفاف و خاصی نمود دارد. همینطور جذب آب کم و تراکم بالا باعث می شود که سنگ شایان ساب پذیری بالائی داشته باشد که یکی دیگر از عوامل توجه جهانی به سنگ مرمریت شایان است. مقاومت سایشی سنگ شایان،  بحث طول عمر و موضوع پایداری برای استفاده از این متریال در کف، مزیت قابل توجه برای سنگ شایان محسوب می شود.

بهره برداری از معدن سنگ مرمریت شایان از سال ۱۳۷۷ آغاز گردیده است و حدودا پنج سال اول صرف باطله برداری و آماده سازی معدن و احداث جاده دسترسی شده است. در حال حاضر معدن شایان ۱۷ پله فعال دارد و به عنوان یکی از معادن بزرگ و قابل اطمینان جهت تامین سنگ پروژه های معتبر در ایران و جهان مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر پروژه های معتبر زیادی که در داخل ایران طی سالهای گذشته از سنگ مرمریت شایان به عنوان سنگ اصلی زمینه استفاده کرده اند، پروژهای معتبر متعددی در دنیا سنگ شایان را برگزیده است.

شرکت سنگ بهنگام

گروه مهندسی و بازرگانی بهنگام در سال ۱۳۸۰ آغاز به کار نموده و با تکیه بر کار گروهی، تفکر تیمی، استفاده از علم روز و نگاه مهندسی و دقیق، توانسته به اهداف کوتاه مدت خود دست یابد.
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سنگ بهنگام میباشد.
[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]