انواع سنگ ساختمانی و کاربردی که هر یک دارند

انواع سنگ ساختمانی و کاربردی که هر یک دارند

سنگ نسبت به سایر مصالح ساختمانی طبیعی، یک ماده ساختمانی اساسی و ماندگار است که بر اساس نوع و جنس آن، می توانند در ساختمان ها برای کف، سقف، تزئینات و دکوراسیون داخلی به کار بروند. اکثر آثار باستانی قبل از تاریخ، با سنگ های طبیعی ساخته شده اند زیرا با ماندگاری و پایداری بسیاری داشته اند و این راز محبوبیت سنگ در طول تاریخ است. قبل از ظهور بتن، سنگ ها برای کارهای سنگین مهندسی مانند پایه های پل، دیواره های بندر برای جلوگیری از برخورد کشتی و قایق و ساخت دیواره های ساحلی به کار گرفته می شدند.

انواع سنگ ساختمانی و کاربرد آن

 

 

سنگ نمای گرانیت

سنگ نمای ماسه سنگ

سنگ نمای مرمر

سنگ نمای لوح یا سنگ نمای اسلیت

سنگ نمای اسلب

سنگ نمای کوارتزیت

سنگ نمای لاتریت

انواع سنگ ساختمانی در شرکت سنگ بهنگام

 

 

 

انواع سنگ های ساختمانی و کاربردی که هریک دارند

برخی از سنگ های ساختمانی رایج که برای اهداف مختلف استفاده می شوند، به شرح زیر هستند:

 

 

سنگ نمای گرانیت

سنگ گرانیت یک سنگ آذرین است که سنگی سخت، بادوام و مستحکم به حساب می آید و از بهترین سنگ های مخصوص ساختمان به حساب می آید و در رنگ های مختلف در سنگ بهنگام موجود است. سنگ گرانیت از ارزش بالایی برخوردار است و توانایی ماندگاری و تحمل فشار زیادی را دارد. از گرانیت برای ساخت اجزای پل، دیوارهای نگهدارنده ساختمان ها، ستون های سنگی، ریل ها و فونداسیون استفاده می شود. این سنگ ها همچنین می توانند به صورت تخته سنگ برش خورده و صیقل داده شوند تا از آنها به عنوان تخته سنگ های کفپوش استفاده شود.

 

 

معرفی بهترین سنگ برای نمای ساختمان

 

 

سنگ نمای ماسه سنگ

این سنگ شکل دیگری از سنگ آهک است که در اثر فرآیندهای رسوبات مکانیکی ایجاد می شود. ماسه سنگ دارای ساختاری شنی است که از استحکام کمی برخوردار است و به همین دلیل می گویند انعطاف پذیرترین سنگ مورد استفاده در کارهای ساختمانی است. از ماسه سنگ برای کارهای زینتی و سنگ فرش استفاده می شود.

 

 

سنگ نمای مرمر

سنگ مرمر سنگی است که می توان آن را به راحتی برش داد و به اشکال مختلف تراشید. این نوع سنگ برای مصارف تزئینی داخل خانه و ساختمان سازی و همچنین برای کف پوش سازی و غیره استفاده می شود و در ایران هم کاربرد بسیاری دارد زیرا به راحتی می تواند به عنوان تزئین مورد استفاده قرار بگیرد. سنگ مرمر در بازار با رنگ های قرمز، زرد، سفید، خاکستری، یشمی و سایر رنگ های مختلف وجود دارد.

 

 

سنگ نمای لوح یا سنگ نمای اسلیت

سنگ لوح یا سنگ اسلیت که اکثر با رنگ های سیاه موجود است، بیشتر در بخش هایی از ساختمان سازی که نیاز به مقاومت ندارند (مانند کف و سقف برای خاصیت ضد رطوبتی که دارد) استفاده می شود.

 

 

معرفی بهترین سنگ های نما و بهترین سنگ های کف

 

 

سنگ نمای اسلب

یکی دیگر از بهترین سنگ های ساختمانی؛ سبک اسلب است. سنگ اسلب از دیگر سنگ های مقاوم و طبیعی است که از دیرباز مصارف زیادی در ساختمان سازی و بناسازی داشته است. البته این سنگ چون زیبایی خاصی دارد، اکثراً در تزئینات خانگی به کار می رود. برای مثال می توان دید که سنگ اسلب به طور مشخص در مکان هایی از خانه مانند آشپزخانه، اتاق نشیمن و سرویس بهداشتی به کار می رود و کاملا هم محبوب است.

 

 

انواع سنگ ساختمانی و کاربرد آن

 

 

سنگ نمای کوارتزیت

سنگ کوارتزیت بسیار سخت، شکننده، بلورین و با دوام است. کار با سنگ کوارتزیت به مانند استفاده از سنگ گرانیت ظرافت و دقت خاصی می طلبد و کلاً برای کارهای زینتی توصیه نمی شود زیرا شکننده و حساس است. شاید بسیاری سنگ کوارتزیت را با سنگ مرمریت اشتباه بگیرند اما سنگ کوارتزیت هرچقدر هم شکننده باشد، نسبت به مرمریت بیشتر مقاومت دارد.

 

 

انواع سنگ ساختمانی و کاربرد آن

 

 

سنگ نمای لاتریت

سنگ لاتریت از سنگ های آذرینی است که تجزیه می شود. سنگ لاتریت در انواع نرم و سخت وجود دارد و حاوی درصد بالایی از اکسید آهن است. از نوع نرم برای دیوارها و از نوع سخت آن برای آسفالت جاده ها و مسیرها استفاده می شود که در ساختمان هم کاربرد دارد.

 

 

انواع سنگ ساختمانی و کاربرد آن

 

 

انواع سنگ ساختمانی در شرکت سنگ بهنگام

شرکت سنگ بهنگام به عنوان یکی از بهترین شرکت های تامین کننده سنگ های ساختمانی، همواره تلاش داشته بهترین سنگ ها را برای مصارف ساختمانی و حتی مصارف تزئینات داخلی فراهم آورد تا هموطنان عزیزمان بتوانند از زیبایی های سنگ که در طول تاریخ نقش مهمی داشته و بهترین بناهای تاریخی را تشکیل داده، استفاده ببرند.

سنگ, سنگ بهنگام, سنگ ساختمانی, سنگ گرانیت , سنگ ماسه سنگ, سنگ مرمر, سنگ لوح, سنگ اسلیت, سنگ اسلب, سنگ کوارتزیت, سنگ لاتریت, شرکت سنگ بهنگام

شرکت سنگ بهنگام

گروه مهندسی و بازرگانی بهنگام در سال ۱۳۸۰ آغاز به کار نموده و با تکیه بر کار گروهی، تفکر تیمی، استفاده از علم روز و نگاه مهندسی و دقیق، توانسته به اهداف کوتاه مدت خود دست یابد.
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سنگ بهنگام میباشد.
[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]