فراوری سنگ های طبیعی و مصنوعی

روش های متعدد فراوری سنگ های طبیعی و مصنوعی

سنگ ها یکی از مهم ترین عناصر سازنده دنیای پیرامون ما هستند. همه ما هر روز تعداد زیادی از انواع سنگ ها را در مناطق مختلف مشاهده می کنیم. برخی از آنها طبیعی و برخی دیگر توسط بشر ساخته شده اند! تولیدکنندگان سنگ هایی به زیبایی طبیعت تولید و فراوری می کنند.

سنگ های طبیعی و مصنوعی

روش های فراوری سنگ های طبیعی

روش های فراوری سنگ های مصنوعی

 

امروزه هزینه صرف شده مهم ترین اصل در تولید یک کالا می باشد چرا که عامل موفقیت یا شکست تولید کننده کالاست؛ اما با وجود پیشرفت تکنولوژی اغلب کارخانه داران از روش های سنتی برای فراوری سنگ ها استفاده می کنند و پیروی از روش های قدیمی و سنتی باعث کاهش بهره وری و افزایش هزینه می شود.
در این مقاله به منظور کمک به کارخانه داران و تولید کنندگان روش های گوناگون فراوری سنگ های طبیعی و مصنوعی را بیان می کنیم.

 

 

فراوری سنگ های طبیعی و مصنوعی

 

 

سنگ های طبیعی و مصنوعی

در ابتدا طراحان و معماران برای زیباتر کردن نمای ساختمان ها، کف پوش خانه ها و دفاتر اداری از سنگ های طبیعی برای سنگ نما، سنگ کف، استفاده می کردند. با گذشت زمان و توسعه صنعت ساختمان، تقاضای مردم برای تولید سنگ هایی با طرح های متنوع، کیفیت و قیمت مناسب افزایش یافت.
به همین علت سنگ های طبیعی دیگر پاسخگوی نیازهای مردم نبود. به این ترتیب سنگ های مصنوعی تولید شدند که از زیبایی خاص و یکپارچه و رنگ ثابتی برخوردار بودند.

 

 

نگاهی به سنگ تراورتن و انواع سنگ نما

 

 

روش های فراوری سنگ های طبیعی

احتمالاً افرادی که دانش زیادی در زمینه فراوری سنگ های طبیعی ندارند فکر می کنند فرایند تولید و فراوری آنها بسیار ساده می باشد. به این صورت که سنگ را از معدن تفکیک می کنند و آن را به دست مصرف کننده می رسانند. در حالی که تولید سنگ طبیعی فرایندی پیچیده دارد و ترکیبی از صنعت و هنر در آن دیده می شود.
خط تولید لمینیت، خط تولید اسلب و خط تایل سه روش فراوری سنگ های طبیعی هستند که در دنیا رواج یافته اند.

خط تولید لمینیت:

خط تولید لمینیت پیشرفته ترین روش فراوری سنگ طبیعی می باشد. روشی که منشأ آن خط تایل است. در خط تولید لمینیت ارزش افزوده بسیار بالایی ایجاد می شود و 30 تا 40 متر مربع تایل را می توان از هر تن سنگ کوپ به دست آورد. از دیگر مزایای این روش سبک سازی ساختمان و ساخت درب هایی با روکش سنگ طبیعی است.

خط تولید اسلب:

خط تولید اسلب رایج ترین و شاید بهترین روش فراوری سنگ طبیعی در جهان است که می تواند 16 متر مربع اسلب را از هر تن سنگ استخراج کند. این روش استانداردترین روش تولید سنگ های ماربل دنیاست که ارزش افزوده مناسبی دارد. در ایران بعضی از کارخانه های سنگبری از این فناوری استفاده می کنند با این تفاوت که از هر تن سنگ 12 تا 14 متر مربع اسلب به دست می آورند. البته ابعاد بلوک و قطر برش در اندازه متراژ تولید شده مؤثر هستند.

خط تایل:

خط تایل اولین روش فراوری سنگ های طبیعی است. در این روش به دلیل استفاده از ابزاری به نام قله بر که سنگ کوپ را برش می دهد تولید کاهش می یابد و به 7 تا 8 متر مربع تایل می رسد. چون بخش عمده سنگ کوپ ها، چند وجهی، رگه دار و یا کوچک هستند استفاده از قله بر الزامی است. از دیگر معایب خط تایل ایجاد حجم زیادی از ضایعات است و بیش از نیمی از وزن سنگ به ضایعات تبدیل می شود. البته روش های نوینی ابداع شده که می توان ضایعات را فراوری کرد و تولید را به 11 تا 12 متر مربع تایل افزایش داد.

 

 

فراوری سنگ های طبیعی و مصنوعی

 

 

روش های فراوری سنگ های مصنوعی

بخش عمده سنگ های مصنوعی از سنگ های طبیعی ساخته می شود. در واقع سنگ مصنوعی با افزودن سیمان و ترکیبات پلیمری به سنگ طبیعی ایجاد می شود که وزن کمتری داشته و نصب آن آسان تر و سریع تر است. اضافه کردن رنگدانه ها، دانه های فسیلی، تکه های فلزی و سنگ های قیمتی باعث می شود تنوع سنگ های مصنوعی افزایش یابد و طرح های زیبایی از آن شکل بگیرد.
برای فراوری سنگ های مصنوعی تنها دو روش وجود دارد که روش تولید ورقه ای اسلب به دو صورت انجام می شود.

 

نگاهی به طراحی نما و نقش سنگ های نما در طراحی نما

 

روش تولید ورقه ای اسلب:

در این روش بخش بزرگی از سطح اسلب از سنگ طبیعی یا اپوکسی تشکیل شده است. در این روش اگر عمده سطح از سنگ طبیعی باشد، سنگ های کوچک یا قلوه سنگ ها را کنار هم می چینند و بین آنها مواد اپوکسی می ریزند تا به یک سطح اسلب تبدیل شود. سپس سطح را کالیبره می کنند و سرانجام پولیش می زنند.
اگر عمده سطح را اپوکسی تشکیل داده باشد همه مراحل بالا انجام می گیرد و فقط برای بیرون کشیدن هوا از بین سنگ و اپوکسی از سیستم ویبره استفاده می شود.

روش تولید بلوک:

در این روش قالب هایی وجود دارند. در داخل این قالب ها، تکه سنگ های طبیعی، سرامیکی و غیر طبیعی کنار هم چیده می شوند. سپس چسب و رزین را به خرده سنگ ها اضافه می کنند. در مرحله بعد، به قالب ها گرما و فشار وارد می شود و سپس بلوک تولید شده مانند بلوک طبیعی تحت فرایندهای برش و پولیش قرار می گیرد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله شرکت سنگ بهنگام  به اهمیت و نقش سنگ ها در زیبایی محیط اطراف پی برده باشید و در حفظ و سلامت محیط زیست بکوشید.

 

سنگ, سنگ بهنگام, سنگ نما, سنگ کف, فراوری سنگ, سنگ طبیعی, سنگ مصنوعی

شرکت سنگ بهنگام

گروه مهندسی و بازرگانی بهنگام در سال ۱۳۸۰ آغاز به کار نموده و با تکیه بر کار گروهی، تفکر تیمی، استفاده از علم روز و نگاه مهندسی و دقیق، توانسته به اهداف کوتاه مدت خود دست یابد.
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سنگ بهنگام میباشد.
[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]