سنگ تراورتن چیست و آیا تفاوتی با سنگ گرانیت دارد؟

سنگ تراورتن چیست و آیا تفاوتی با سنگ گرانیت دارد؟

وقتی نوبت به انتخاب سنگ نما برای خانه می رسد، بیشتر افراد به دنبال سنگ گرانیت یا مرمر هستند. یکی از گزینه هایی که افراد زیادی به دنبال آن نیستند سنگ تراورتن است. با اینکه از این مدل سنگ نما معمولاً استفاده نمی شود، به این معنی نیست که برای پروژه بهسازی و تزئین نمای منزل گزینه مناسبی نیست.

تراورتن یک سنگ قابل اعتماد است که رنگهای مختلفی دارد. تراورتن مانند گرانیت برای راهروها، نمای بیرونی، فضای داخلی و ورودی ها بسیار مناسب است. نگاهی به مزایا و معایب گرانیت و تراورتن در این مطلب که توسط شرکت سنگ بهنگام آماده شده به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که کدام یک برای پروژه بازسازی و زیباسازی خانه بهتر است.

سنگ تراورتن چیست؟

سنگ گرانیت چیست؟

تفاوت سنگ تراورتن با سنگ گرانیت؟

معرفی سنگ مرمریت شایان

سخن پایانی

 

 


سنگ تراورتن چیست؟

تراورتن نوعی سنگ طبیعی است که در چشمه های آب معدنی گرم تشکیل می شود. در واقع این نوع سنگ نما یکی از بهترین سنگ ها برای نمای بیرونی ساختمان است. تراورتن و مرمر از آهک تشکیل شده اند. سنگ آهک هنگامی که دچار دگرگونی شدیدی می شود و تحت گرما و فشار شدید به سنگ مرمر تبدیل می شود. اما تشکیل تراورتن به گرما و فشار زیادی روی سنگ آهک نیاز ندارد، از این رو می توان گفت که تراورتن مرحله اولیه تشکیل سنگ مرمر است، اگرچه ساختار هر دو سنگ ساختمانی کاملاً متفاوت است.
از این سنگ برای تزئین بسیاری از بناهای برجسته در طول تاریخ استفاده شده است. از آنها برای ساخت کلیساها، مقبره ها و قنات ها در دوران باستان نیز استفاده می شده است. امروز می توانید انواع تراورتن با طرح و رنگ متفاوت را برای تزئین خانه خود خریداری کنید.

 

سنگ تراورتن

 

 

 

سنگ گرانیت چیست؟

گرانیت از تبلور آهسته ماگما در زیر سطح زمین تشکیل می شود. این نوع سنگ ساختمانی هم جز بهترین سنگ ها برای نمای ساختمان است. عمدتاً از کوارتز و فلدسپات با مقادیر جزئی میکا، آمفیبول و سایر مواد معدنی تشکیل شده است.

گرانیت سخت ترین ماده طبیعی در کنار الماس است. از ماگمای آذرین تشکیل شده که طی میلیون ها سال خنک شده اند. به دلیل زمان زیادی که برای تشکیل پشت سر گذاشته، از دوام بالایی برخوردار است. همچنین، نگهداری و تمیز کردن گرانیت به راحتی و با مواد شوینده ساده انجام می شود.

 

 

نگاهی به طراحی نما و نقش سنگ های نما در طراحی نما

 

 

تفاوت سنگ تراورتن با سنگ گرانیت؟

گرانیت ماده ای کاملاً متفاوت است و تشکیل آن هیچ ارتباطی با تشکیل مرمر و تراورتن ندارد. گرانیت یک سنگ آذرین است، در حالی که هر دو سنگ آهک و تراورتن حاصل دگرگونی سنگهای آهکی هستند.
تراورتن وقتی با گرانیت مقایسه می شود، در تنوع بیشتری از رنگها و الگوها و طرحهای جالب موجود است. این امر مطابقت سنگ نما را تقریباً با هر طرح خارجی هر خانه آسان می کند. تراورتن به عنوان یک منبع تجدیدپذیر از زمین به دست می آید، همچنین سازگار با محیط زیست است و این سازگاری نسبت به انواع دیگر سنگ های طبیعی از جمله گرانیت بیشتر است.
با وجود این ویژگی ها و مزیت ها، یک معایب تراورتن این است که سطح آن در مقایسه با گرانیت از مقاومت کمتری برخوردار است. در صورت ریختن مایع اسیدی، نیاز به تعویض قسمت آسیب دیده وجود دارد. با این حال، برخلاف تراورتن، سنگ گرانیت در رنگ و گزینه های طراحی نسبتاً محدود موجود است.
سنگ یکی از اصلی ترین متریال ها برای ساخت خانه می باشد که انواع و اقسام مختلفی دارد. همچنین برخی از سنگ ها نیز به عنوان نمای خانه استفاده می شوند که از جمله ی این این سنگ ها می توان به کاشی های گرانیت و یا سنگ مرمر اشاره کرد اما سنگ های ساختمانی که در نمای خانه ها قابل استفاده هستند به این دو سنگ محدود نمی شوند.
کاشی های تراورتن یک سنگ ساختمانی بوده که معمولاً کمتر از سنگ مرمر و کاشی های گرانیتی مورد استفاده قرار می گیرد. اما دقت کنید که استقبال کم از این محصول به معنی ناکارآمد بودن آن نیست.
تراورتن یک سنگ قابل اعتماد است که رنگ های متنوع و زیبایی دارد. این سنگ نما مانند گرانیت برای راهروها، روکش دیوارها، فضای داخلی و ورودی ها بسیار مناسب می باشد. در ادامه ی این مطالب نکاتی را در مورد سنگ های ساختمانی گرانیت و تراورتن ارائه داده و این دو سنگ را با یکدیگر مقایسه می کنیم. در صورتی که شما نیز به دنبال متریال مناسب هستید به شما پیشنهاد میکنیم حتما ادامه ی این مطلب را مطالعه کنید.

 

معرفی بهترین سنگ برای نمای ساختمان

 

تراورتن یک نوع سنگ طبیعی بوده که در چشمه ی آب های معدنی گرم تشکیل می شود. در گذشته از این سنگ برای تزئین بسیاری از بناها و سازه های تاریخی همچون کلیساها مقبره ها و قنات ها استفاده می شد. اما این سنگ ها در زندگی امروز هم مورد استفاده قرار می گیرند.
شما می توانید سنگ های تراورتن را خریداری کرده و به وسیله ی آن خانه ی خود را تزئین کنید.

 

سنگ تراورتن

 

از مزایای کاشی تراورتن نسبت به گرانیت می توان به موارد زیر اشاره کرد

• این سنگ نمای تراورتن تنوع رنگ و مدل بیشتری نسبت به گرانیت دارند. این امر مطابقت کاشی با سایر قسمت های خانه را آسان تر می کند.
• تراورتن یک منبع تجدید پذیر از زمین می باشد که نسبت به انواع دیگر سنگ های ساختمانی از جمله گرانیت، سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد.

اما اشکالی که سنگ نمای تراورتن دارد مقاومت کم آن در مقایسه با گرانیت می باشد به طوری که در صورت ریختن مایع اسیدی بر روی کاشی، موجب آسیب شدید کاشی می شود. در این موارد ترمیم آن کافی نبوده و نیاز به تعویض آن داریم.

اما از جمله ی مکان های ایده آل برای سنگ نمای تراورتن می توان موارد زیر را نام برد

• روکش دیوار داخلی
• روکش دیوار خارجی
• کاشی های کف خارجی
• سنگ فرش
• میز آشپزخانه و حمام
• کاشی دوش
• کاشی کف آشپزخانه
• روکش دیوار خارجی

 

 

معرفی سنگ مرمریت شایان

این سنگ که کرم رنگ می باشد یکی از پرطرفدارترین سنگ های مرمریت به شمار می رود. این سنگ ها به دلیل داشتن ویژگی های فیزیکی فوق العاده و رنگ های بسیار زیبا جزو سنگ های لوکس، کارآمد و بسیار پرمصرف به شمار می رود. همچنین با وجود زیبایی خیره کننده و کیفیت بسیار بالایی که این سنگ ها دارند اما برای دسترسی به آن نیاز هزینه های بسیار زیاد ندارید چرا که این سنگ ها بسیار مقرون به صرفه می باشند.

 

سنگ تراورتناین سنگ نما سطحی براق، صیقلی و طرحی یکنواخت داشته و گزینه ی بسیار مناسبی برای کف فضای داخلی می باشد. از این رو از این سنگ ها معمولاً در کف پوش داخل خانه، کف پوش فضای لابی و راهرو ها استفاده می شود. از این سنگ در ابعاد طولی به عنوان دیوار پوش استفاده می کنند. همچنین از قطعه های ضخیم تر این نوع سنگ می توان به عنوان سنگ پله استفاده کرد.
قیمت این متریال بسته به ابعاد سنگ درجه و کیفیت تولید متغیر می باشد.
در صورتی که به زیبایی و کیفیت نمای خود اهمیت میدهید، برای تزئین خانه شما باید بهترین سنگ ها را انتخاب کنید. از این رو ما به شما سنگ بهنگام را پیشنهاد می کنیم. چرا که شما میتوانید انواع و اقسام سنگ های ساختمانی را با بهترین کیفیت ممکن از شرکت سنگ بهنگام دریافت کرده و به سازه خود جلوه ای فوق العاده بدهید. بنابراین حتما از سنگ های زیبا و با کیفیت بهنگام دیدن کنید.

دیگر تفاوت های این دو عبارتند از : 

• گرانیت برخلاف تراورتن دارای حفره و قسمت های تو خالی نیست.
• قیمت گرانیت از تراورتن بیشتر است.
• تراورتن راحت تر از گرانیت برش داده می شود و بعد از برش هم دارای سطحی صاف تر و صیقلی تر نیز هست.
• استخراج تراورتن از گرانیت به دلیل اینکه در روی زمینه تشکیل می شود راحت تر از گرانیت است که در اعماق زمین و از مواد مذاب تشکیل می شود.

 

سنگ تراورتن

 

 

 

سخن پایانی

شرکت سنگ بهنگام فعال در زمینه تولید و ارائه انواع سنگ نما است که هر دو مدل یعنی گرانیت و تراورتن را ارائه می کند. شما باید ببینید مقاومت برای شما اهمیت دارد یا زیبایی و تنوع رنگ و بعد از بین تراورتن و گرانیت یکی را انتخاب کنید.
برای انتخاب بهترین سنگ ها و خرید آن می توانید از مشاوره های نیروهای متخصص این شرکت بهره ببرید. همچنین در صورتی که نیاز به خرید سنگ نمایی دارید می توانید از محصولات موجود در سایت شرکت سنگ بهنگام دیدن کنید و بعد برای خرید سنگ نما اقدام نمایید.

سنگ, سنگ بهنگام, سنگ ساختمانی, سنگ گرانیت , سنگ مرمر, شرکت سنگ بهنگام, سنگ نما, سنگ مرمریت, سنگ تراورتن

شرکت سنگ بهنگام

گروه مهندسی و بازرگانی بهنگام در سال ۱۳۸۰ آغاز به کار نموده و با تکیه بر کار گروهی، تفکر تیمی، استفاده از علم روز و نگاه مهندسی و دقیق، توانسته به اهداف کوتاه مدت خود دست یابد.
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سنگ بهنگام میباشد.
[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]