قیمت سنگ نما در ساختمان

عوامل تأثیر گذار بر قیمت سنگ نما در ساختمان

طراحی نمای خارجی ساختمان یکی از قسمت های اصلی هر ساختمان بوده و اصول و روش های مربوط به خود را دارد. نمای ساختمان یکی از اصلی ترین بخش های هر بنا بوده و بیانگر کیفیت، زیبایی و سبک عمومی بنا می باشد.

فاکتورهای تعیین کننده قیمت سنگ نما

ویژگی های تعیین کننده کیفیت و قیمت سنگ نما

چهار عامل تأثیر گذار بر هزینه طراحی نما ساختمان به وسیله ی سنگ نما

انواع سنگ نما

نکاتی در مورد سنگ نما و هزینه های مربوط به آن

 

هر منطقه بر اساس شرایط محیطی، آب و هوایی و امکانات موجود متریال ها و روش های طراحی مخصوص خود را دارد. استفاده از سنگ های طبیعی به عنوان نمای ساختمان قدمتی باستانی داشته و تا امروز ادامه یافته است؛ اما موضوعی که برای طراحی نمای ساختمان باید لحاظ شود اصول و روش های صحیح استفاده از سنگ نما می باشد.
امروزه با پیشرفت صنعت ساخت و ساز و همچنین دانش ساخت بنا مصالح ساختمانی نیز پیشرفت کرده و برای تمامی افرادی که می خواهند به طراحی نما بپردازند در دسترس می باشد. اغلب این مصالح ساختمانی سنگ های نما می باشند که یکی از اساسی ترین متریال های ساختمانی بوده و انواع و اقسام مختلفی دارند.
اما در سال های اخیر علاوه بر سنگ های نما استفاده از مواد مصنوعی از جمله انواع کامپوزیت ها، چوب مصنوعی و ترمووود، سنگ های اسلب و غیره نیز رواج یافته است. ترکیب این مواد مصنوعی با سنگ های طبیعی به قصد کاهش هزینه ی طراحی و افزایش زیبایی نما انجام می شود.

 

 

عوامل تأثیر گذار در قیمت سنگ نما

 

 

فاکتورهای تعیین کننده قیمت سنگ نما

انواع سنگ نما با توجه به ویژگی هایی که دارند قیمت آن ها تعیین می شود. از جمله مواردی که قیمت سنگ نما را تعیین می کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

معرفی بهترین سنگ برای نمای ساختمان

 

1. نوع سنگ مورد نظر

همانطور که گفته سنگ های مختلف ویژگی های متفاوتی دارند این ویژگی ها کاربردهای آن سنگ را مشخص می کنند و بر اساس همین ویژگی ها قیمت سنگ و سنگ نما را مشخص می کنند.

2. کیفیت سنگ نما

این سنگ های نما با برندها و کیفیت های مختلفی در بازار وجود دارند برای دست یافتن به یک نمای خیره کننده و چشم نواز توصیه می کنیم که سنگ نمای خود را از یک برند مطمئن تهیه کنید تا کیفیت آن برایتان تضمین شده باشد. برای مثال شرکت سنگ بهنگام یکی از برندهای معتبر در خصوص فروش انواع سنگ نما می باشد.

3. ابعاد و ضخامت

بدیهی است که به هر اندازه که سنگ نما بزرگ تر و ضخیم تر باشد قیمت آن نیز بیشتر می باشد.

4. منطقه مورد درخواست

هزینه ی باربری و تعداد واسطه هایی که این مصالح ساختمانی و انواع سنگ نما را دست به دست می کنند باعث شده که این کالاها در مناطق مختلف قیمت های متفاوتی داشته باشند.

 

 

عوامل تأثیر گذار در قیمت سنگ نما

 

 

ویژگی های تعیین کننده کیفیت و قیمت سنگ نما

ویژگی های هر سنگ می توانند کیفیت، قیمت و کاربردهای هر سنگ را تعیین کنند از این رو به بررسی برخی از این ویژگی ها و تأثیر آن ها بر کیفیت و قیمت سنگ های نما می پردازیم.

 

سنگ های ساختمانی و آشنایی با بهترین نوع های سنگ ساختمانی

 

1. زیبایی و رنگ سنگ نما

نمای یک ساختمان بیشترین تأثیر را در زیبایی ساختمان دارد از همین رو استفاده از یک سنگ نما مناسب و زیبا می تواند بسیار تأثیر گذار باشد.
همچنین رنگ سنگ نما به عنوان یکی از ویژگی های مهم سنگ شناخته می شود چرا که نمای ساختمان در معرض شرایط مختلف آب و هوایی مانند رطوبت و باران قرار می گیرد؛ بنابراین در شرایطی که رنگ سنگ مورد نظر پایدار نباشد ظاهر سنگ در طول زمان تغییر کرده و زیبایی بنا را تهدید خواهد کرد.
همچنین لازم به ذکر است که سنگ های روشن برای طراحی نما مناسب تر هستند چرا که سنگ های تیره دارای پایداری کمتری بوده و به مرور زمان کمرنگ می شوند.

2. مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی

نمای خارجی ساختمان در معرض شرایط آب و هوایی و نور خورشید می باشد. از این رو سنگ هایی که به عنوان سنگ نما استفاده می شوند باید دارای خصوصیاتی باشند که در شرایط آب و هوایی فرسوده نشوند. از این رو سنگ هایی که در برابر فرسایش، آلودگی، رطوبت و سایر شرایط آب و هوایی مقاوم هستند برای طراحی نما مناسب تر می باشند.

3. چسبندگی قابل قبول نسبت به ملات

سنگ نما باید چسبندگی قابل قبولی نسبت به سیمان داشته باشد. در صورت عدم چسبندگی مناسب، به مرور زمان احتمال ریزش سنگ افزایش می یابد این ریزش سنگ نه تنها می تواند موجب افزایش هزینه ها شده و ظاهر بنا را تغییر دهد بلکه می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

4. چگالی و وزن کم سنگ مورد نظر

وزن سنگ در نما بسیار مهم می باشد چرا که استفاده از سنگ های با چگالی و وزن بالا ساختمان را سنگین تر خواهد کرد. همچنین سنگین شدن وزن بالای ساختمان نیز در زمان وقوع حوادثی مانند زلزله خسارت های ناشی از حادثه را چندین برابر خواهد کرد. به عنوان مثال، گرانیت تقریباً بیشترین چگالی را در بین سنگ های نما دارد. به همین دلیل استفاده از آن در طراحی نما توصیه نمی شود.

5. تمیز کردن و نگهداری آسان از سنگ نما

از آن جایی که سنگ نما در فضاهای بیرونی و تحت تأثیر آلودگی قرار دارد، سهولت نظافت نمای ساختمان بسیار مهم می باشد. سنگ هایی که براق نبوده و صاف نمی باشند آلودگی را بیشتر به خود جذب می کنند.
از این رو بهتر است هنگام انتخاب سنگ گزینه های با شکاف کمتر، براق و با سطحی فلت و صاف را انتخاب کنید. سنگ تراورتن یکی از سنگ هایی است که بر روی آن شکاف های بسیاری داشته و سطحی براق و صاف ندارد.
اما امروزه با استفاده از روش هایی منافذ آن را برطرف کرده و سطح آن را براق و صاف می کنند که علاوه بر جلوگیری از جذب آلودگی مقاومت این نوع سنگ را نیز افزایش می دهد. در گذشته از سنگ های تراورتن به این روش استفاده می شده است.

 

 

عوامل تأثیر گذار در قیمت سنگ نما

 

 

چهار عامل تأثیر گذار بر هزینه طراحی نما ساختمان به وسیله ی سنگ نما

1. اندازه پروژه

طبیعتاً هر چقدر متراژ بیشتری از ساختمان را بخواهید به وسیله ی سنگ نما بپوشانید به همان نسبت به مصالح ساختمانی بیشتری نیز نیاز دارید بنابراین قیمت تمام شده برای طراحی نمای خارجی بسته به متراژ ناحیه مورد نظر متغیر می باشد.

2. هزینه نصب

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت طراحی نمای ساختمان مؤثر می باشد هزینه ی نصب آن می باشد. این هزینه مربوط به پیمانکاری که انتخاب می کنید، می باشد و هزینه هایی همچون اندازه گیری، افزودن ملات، آماده سازی منطقه و غیره در آن گنجانده شده است.

 

معرفی بهترین سنگ های نما و بهترین سنگ های کف

 

3. هزینه تجهیزات برای نصب سنگ نما

این مورد بسته به مواد و سنگ نمایی که در این پروژه استفاده می شود متغیر بوده و چه بخواهید چه نخواهید وجود دارد.

4. شرایط نصب

نوع پروژه مورد نظر در تعیین هزینه های آن تأثیر گذار می باشد؛ به عبارت دیگر پیچیدگی پروژه می تواند بر هزینه ها و نیروی کار تأثیر گذار باشد. به عنوان مثال هزینه طراحی نما برای یک دیوار صاف به مراتب کمتر از دیوار چند تیکه می باشد. همچنین مقدار مصالح مصرف شده نیز برای شرایط مذکور متفاوت می باشد.

 

 

عوامل تأثیر گذار در قیمت سنگ نما

 

 

انواع سنگ نما

از سنگ های مختلفی برای طراحی نما استفاده می شود که در این مقاله ما به چند مورد از شاخص ترین آن ها می پردازیم.

1. سنگ نمای تراورتن

این سنگ به عنوان یکی از بهترین گزینه ها و مناسب ترین سنگ ها برای طراحی نمای خارجی و حتی نمای داخلی می باشد. همانطور که ذکر شد تراورتن در طراحی نما گزینه ای فوق العاده می باشد اما علاوه بر این با توجه به ویژگی هایی همچون داشتن منافذ کم، چسبندگی مناسب نسبت به سیمان و وزن و چگالی پایین به عنوان یکی از بهترین سنگ ها برای کف سازی نیز شناخته می شود.
این سنگ در برابر نفوذ آب، سرما، گرما و اشعه ماورا بنفش مقاوم بوده و دارای تنوع رنگی بالایی است. با توجه به زیبایی منحصر به فرد این سنگ از آن در نمای رومی نیز استفاده می شود.

2. سنگ مرمریت شایان

سنگ مرمریت شایان یکی از متریال های شناخته شده می باشد و از جمله ی کاربردهای آن می توان به طراحی نمای داخلی، روسازی، کف سازی و استفاده برای ساخت پله اشاره کرد.
این سنگ متراکم تر بوده و نسبت به تراورتن دارای منافذ کمتری می باشد. برای استفاده از سنگ شایان باید استانداردهایی را لحاظ کنیم به عبارت دیگر با توجه به کاربردهای مختلف این سنگ، باید ویژگی هایی همچون ضخامت، نوع سنگ مرمر و غیره را انتخاب کنیم.

3. سنگ گرانیت

پیش از این از گرانیت در نمای ساختمان ها زیاد استفاده می شد؛ اما به دلیل وزن زیاد، عدم چسبندگی و فرسایش آن، امروزه به عنوان گزینه ای مناسب برای طراحی نمای ساختمان شناخته نمی شود.

4. ماسه سنگ

ماسه سنگ به عنوان یکی از انواع سنگ نما، در برابر سرما مقاوم می باشد اما منافذ بسیاری که بر روی سطح آن وجود دارد منجر به جذب رطوبت و آب می شود. به همین دلیل برای طراحی نمای خارجی گزینه ی مناسبی نمی باشد.

 

انواع سنگ ساختمانی و کاربردی که هر یک دارند

 

 

نکاتی در مورد سنگ نما و هزینه های مربوط به آن

بهتر است این نکته را بدانید که وجود هر گونه شکاف و سوراخ بر روی سنگ نما می تواند موجب نفوذ آب یا مواد دیگر به داخل این شکاف ها و حفره ها شده و با گذشت زمان منجر به فرسوده شدن سنگ می شود؛ بنابراین بهتر است برای جلوگیری از هزینه های اضافی و همچنین حفظ زیبایی ساختمان خود از سنگ های آسیب دیده استفاده نکنیم.
ضخامت سنگ نما به نوع آن بستگی دارد، به عنوان مثال سنگ آهک و ماسه سنگ به ضخامت بیشتری نسبت به سنگ های گرانیت یا دگرگونی نیاز دارند.
کاهش ضخامت سنگ نما هزینه طراحی نما را کاهش می دهد اما بهتر است این نکته را بدانید که سنگ های با ضخامت کمتر با سرعت بیشتری فرسوده شده و تغییر شکل می دهند.
همچنین سنگ های با ضخامت کمتر شانس بیشتری برای وقوع خرابی زودرس دارند؛ بنابراین کاهش ضخامت باید بر اساس محاسبات ساختاری یا آزمایش عملکرد باشد.
آزمایشاتی همچون قرار دادن این متریال ها در گرما و یا سرمای زیاد، تست مقاومت متریال در برابر ضربه و فشار، تست سختی و قرار دادن آن ها در معرض رطوبت و آب می باشد.

هزینه یک پروژه طراحی نمای خارجی بر اساس عوامل مختلف، متفاوت است؛ بنابراین در صورتی که می خواهید از سنگ نما برای جلا دادن به ساختمان خود استفاده کنید ابتدا تمامی این نکات را با دقت در نظر بگیرید و پس از آن به طراحی را بپردازید.
بارزترین عامل تأثیرگذار بر هزینه پروژه، اندازه پروژه یا ناحیه ی مورد نظر برای انجام طراحی نما خواهد بود.

در صورتی که به زیبایی و کیفیت نمای ساختمان خود اهمیت می دهید، استفاده از انواع سنگ نما و انواع سنگ کف می تواند این موارد را تحقق بخشد. شما می توانید از انواع سنگ در طرح ها و رنگ های مختلف بهره برده و نمای ساختمان خود را چشم نواز کنید.
اما دقت داشته باشید که برای دستیابی به یک نمای زیبا و مقاوم شما باید بهترین متریال ها را انتخاب کنید. از این رو ما به شما شرکت سنگ بهنگام را پیشنهاد می کنیم. چرا که شما می توانید انواع و اقسام سنگ های ساختمانی را با بهترین کیفیت ممکن از شرکت سنگ بهنگام دریافت کرده و به سازه خود جلوه ای فوق العاده بدهید؛ بنابراین حتماً از سنگ های زیبا و با کیفیت بهنگام دیدن کنید.
علاوه بر نوع سنگ کیفیت سنگ نیز اهمیت بسیاری دارد؛ بنابراین بهتر است قبل از تهیه ی سنگ های ساختمانی از کیفیت بالای آن ها نیز اطمینان حاصل کنید. در صورتی که می خواهید از مصالح ساختمانی همچون انواع سنگ نما و انواع سنگ کف استفاده کنید پیشنهاد ما به شما شرکت سنگ بهنگام می باشد.
اگر به دنبال یک برند مطمئن برای تهیه ی سنگ های ساختمانی خود هستید ما این برند را به شما معرفی می کنیم. یکی از معتبرترین برندها و شرکت هایی که در زمینه ی تولید انواع سنگ کف، انواع سنگ نما و به طور کلی انواع سنگ های ساختمانی فعالیت می کند شرکت سنگ بهنگام بوده که محصولات با کیفیت و درجه یکی را ارائه می دهد. این شرکت از سال 1380 فعالیت خود را شروع کرده و در زمینه ی تولید سنگ و صادرات آن فعال می باشد.

سنگ بهنگام, سنگ ساختمانی, سنگ گرانیت , سنگ ماسه سنگ, سنگ مرمر, شرکت سنگ بهنگام, سنگ نما, سنگ کف, سنگ مرمریت شایان, انواع سنگ نما

شرکت سنگ بهنگام

گروه مهندسی و بازرگانی بهنگام در سال ۱۳۸۰ آغاز به کار نموده و با تکیه بر کار گروهی، تفکر تیمی، استفاده از علم روز و نگاه مهندسی و دقیق، توانسته به اهداف کوتاه مدت خود دست یابد.
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سنگ بهنگام میباشد.
[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]