معرفی بهترین سنگ برای نمای ساختمان

معرفی بهترین سنگ برای نمای ساختمان

یکی از متداول ترین راه ها برای تزئین ساختمان استفاده از سنگ نما است. گرچه راه های بسیار دیگری وجود دارد اما استفاده از سنگهای ساختمانی نمای زیبایی به ساختمان بخشیده و از دوام مناسبی نیز برخوردار است.

برای انتخاب بهترین سنگ ساختمانی بهتر است به مواردی متعددی توجه کرد که ادامه به آنها اشاره شده است.

نحوه انتخاب و خرید بهترین سنگ ها برای نمای ساختمان

انواع سنگ‌ نما

مرمریت

مرمریت سیاه

گرانیت

تراورتن

قیمت سنگ نما

سخن پایانی

 

 

 

نحوه انتخاب و خرید بهترین سنگ ها برای نمای ساختمان

اولین نکته در هنگام خرید بهترین سنگ ساختمان باید بدان توجه ویژه مبذول داشت، سبک معماری و کاربری سازه شماست. ساختمان هایی که سبک کلاسیک و تا حد سنتی اروپایی دارند، بهتر است که از انواع سنگ نما مرمر و تراورتن در ساختمان خود استفاده نمایند.
در سازه های مدرن و کلاسیک داستان متفاوت است و باید از گرانیت استفاده کرد تا نمایی امروزی تر به ساختمان ببخشد. همچنین سنگ مرمر تیره نیز برای این سبک ساختمان کاربرد دارد.
نکته مهم بعدی در انتخاب سنگ نما توجه به میزان بودجه ای است که برای این کار در نظر گرفته اید و باید با توجه به آن دست به خرید بزنید.

 

 

انواع سنگ‌ نما

با توجه به توضیحات ارائه به طور کلی برای خرید بهترین سنگ ها نما، به طور کلی این نوع مصالح تزئینی را می توان در سه دسته مرمریت، گرانیت و تراورتن تقسیم بندی کرد.

 

 

مرمریت

مرمر در واقع به همان سنگ ‌آهک اطلاق می شود که تحت تأثیر دما و فشار بسیار زیاد قرار می گیرد، با به حالت مذکور در بیاید. اگر سنگ آهک اولیه دارای ناخالصی باشد رنگ سنگ مرمر حاصل شده کمی تیره و با رگه هایی خواهد بود. سنگهای بدون رگه مرمر محکم تر هستند زیرا از محل رگه احتمال شکستن آنها وجود دارد.

 

بهترین سنگ نما

 

 

مرمریت سیاه

گل سنگ تحت فشار و دمای زیاد به مرمریت سیاه تبدیل می شود. در واقع همان هورنفلس است. اغلب از سنگ های کوه الوند برای تولید این مصالح استفاده می شود.

 

بهترین سنگ نما

 

 

گرانیت

وقتی مواد مذاب درون زمین سرد شوند، سنگ گرانیت تشکیل می شود. به همین دلیل هم از استحکام بسیار بالا و زیبایی خاصی برخوردار است. این نوع سنگ نما دارای زمینه تیره با نقطه ها و دانه های بسیار روشن است. گرانیت ها تیره تر دارای قیمت بیشتری هستند و مرغوبیت بیشتری هم دارند.

 

بهترین سنگ نما

 

 

تراورتن

تراورتن به واسطه کاهش فشار و به جا ماندن آهک آب چشمه ایجاد می شود. از آنجایی برعکس دو دسته قبل به جای درون زمین، روی زمین تشکیل می شوند با دیگر مصالح سازگاری داشته و انتخاب خوبی برای نما هستند.
دارای رنگ های مختلف از جمله: کرمی، بژ، طوسی، خرمایی و طرح های ابر و باد و موج دار هستند. طرح های ابر و بادی نسبت به موج دار از قیمت بیشتری برخوردار هستند. علاوه بر نمای بیرونی در نمای داخلی ساختمان هم کاربرد دارند.
خود تراورتن نیز نسبت به مرمر و گرانیت دارای قیمت بیشتری است اما چون از چسبندگی بالایی برخوردار است برای استفاده از آن نیاز به ملات زیادی نیست و به همین دلیل به صرفه است.
علاوه بر موارد فوق سنگهای دیگری نظیر سنگ نمای چینی، تراانیکس و ... وجود دارد که می توان از بین آنها نیز دست به انتخاب و خرید زد.

 

بهترین سنگ نما

 

 

قیمت سنگ نما

قیمت سنگ‌ ساختمانی با توجه به فاکتورهای مختلف متغیر است. علاوه بر نوع سنگ طرح و خاص بودن در قیمت اثر دارد. نکته مهم بعدی هم ابعاد مدنظر برای خرید سنگ نما است. در واقع مهمترین عامل اثرگذار در قیمت همین فاکتور ابعاد است. علاوه بر طول مورد نظر، عرض این نوع مصالح نیز متفاوت است که در هزینه خرید اثر می گذارد.
شرکت سنگ بهنگام مشاوره های لازم را متناسب با بودجه و سبک سازه ارائه می دهد تا بهترین سنگ نما ساختمان را خریداری نمایید.

 

 

سخن پایانی

انتخاب بهترین سنگ نما در واقع با نیاز خریدار تعریف می شود و بهترین سنگها برای هر سازه و بنا مختص همان است و ممکن است برای دیگر ساختمان کاربردی نباشد.

شرکت سنگ بهنگام، با سابقه چندین ساله در زمینه فروش انواع سنگ نما، محصولات با کیفیت و درجه یکی را به مشتریان خود عرضه می دارد. این شرکت با بهره گیری از نیروی متخصص، کارخانه های متعدد تایل و اسلب و البته معادن سنگ در زمینه تولید اینگونه مصالح تزئینی نیز تخصص ویژه دارد. توجه به نیازهای مشتری، طیف قیمتی گسترده، محصولات با کیفیت و ارائه مشاوره برای خرید و اجرای نما از مزایای خرید از این گروه خلاق و پرتوان است.

سنگ, سنگ بهنگام, سنگ ساختمانی, سنگ گرانیت , سنگ مرمر, شرکت سنگ بهنگام, سنگ نما, سنگ مرمریت, سنگ تراورتن

شرکت سنگ بهنگام

گروه مهندسی و بازرگانی بهنگام در سال ۱۳۸۰ آغاز به کار نموده و با تکیه بر کار گروهی، تفکر تیمی، استفاده از علم روز و نگاه مهندسی و دقیق، توانسته به اهداف کوتاه مدت خود دست یابد.
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سنگ بهنگام میباشد.
[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]