نگاهی به سنگ تراورتن و انواع سنگ نما

نگاهی به سنگ تراورتن و انواع سنگ نما

در خصوص سنگ آنتیک خواهیم خواهند که سنگ آنتیک از فرآورده های سنگ تراورتن می باشد، به این صورت که قطعات شکسته و خرد شده سنگ در کنار یکدیگر قرار می گیرد. این خرده سنگ ها با چسب های رزینی به یکدیگر متصل می شوند و در نهایت سنگ آنتیک را تشکیل می دهند. هیچ تغییری در رنگ سنگ های آنتیک صورت نمی گیرد و به همان شیوه استفاده می شوند.
هم چنین گفته می شود که یکی از انواع سنگ نما ساختمان، سنگ نما تراورتن می باشد. همان گونه که گفته شد، سنگ آنتیک نیز از فرآوری سنگ تراورتن به عمل می آید. به همین منظور قصد داریم شما را بیشتر با سنگ تراورتن، سنگ نما و انواع سنگ نمای ساختمان آشنا کنیم.

در این مقاله قصد داریم، شما را به صورت کامل با سنگ آنتیک، انواع سنگ آنتیک، سنگ تراورتن، سنگ نما و بهترین سنگ برای نما آشنا نمائیم. 

با ما همراه باشید تا اطلاعاتی جامع و کامل در خصوص انواع سنگ نما به شما بدهیم.

سنگ آنتیک چیست؟

سنگ آنتیک طبیعی

سنگ آنتیک مصنوعی

سنگ تراورتن و انواع سنگ تراورتن

کاربرد سنگ تراورتن

سنگ نما و انواع سنگ نما

و در آخر

 

 

سنگ آنتیک چیست؟

این سنگ از فرآورده های سنگ تراورتن می باشد، به این صورت که قطعات شکسته و خرد شده در کنار یکدیگر قرار می گیرد. این خرده سنگ ها با چسب های رزینی به یکدیگر متصل می شوند و در نهایت سنگ آنتیک را تشکیل می دهند. هیچ تغییری در رنگ سنگ های آنتیک صورت نمی گیرد و به همان شیوه استفاده می شوند.
سنگ های آنتیک به دو دسته تقسیم می شوند، سنگ های آنتیک طبیعی و سنگ های آنتیک مصنوعی. سنگ آنتیک طبیعی از خرده سنگ های تراورتن طبیعی تولید می شود اما سنگ آنتیک مصنوعی از سمنت پلاست تولید می شود. شما از سنگ آنتیک می توانید در قسمت های مختلفی استفاده کنید به عنوان مثال این سنگ تزئینی به عنوان جزئی از پذیرایی و یا در پشت تلویزیون استفاده می شود. علاوه بر این سنگ آنتیک به عنوان سنگ نما هم کاربرد دارد.
در کل سنگ آنتیک مزایای بسیاری دارد که باعث استفاده فراوان از آن شده است. علاوه بر این وزن سبک آن در بین سنگ ها باعث شده است به عنوان یک عنصر تزئینی در همه جا به کار برود. اما سنگ آنتیک برای جذاب تر بودن نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد.

 

سنگ آنتیک

 

 

سنگ آنتیک طبیعی

همان‌طور که در بالا نیز عنوان شد، سنگ‌های آنتیک را در کل می‌توان در دو دسته سنگ آنتیک طبیعی و سنگ آنتیک مصنوعی گنجاند. سنگ‌های آنتیک طبیعی درصد بیشتری از بازار را به خود اختصاص داده‌اند و در کل شامل انواع زیر می‌شوند.

سنگ گرانیت
سنگ مرمر
سنگ تراورتن
سنگ مرمریت
سنگ ماسه ‌سنگ
سنگ لوح
سنگ‌های آذرین مانند دیوریت، بازالت و دیاباز

 

 

سنگ آنتیک

 

 

سنگ آنتیک مصنوعی

سنگ‌های آنتیک مصنوعی طی یک فرآیند کاملاً مهندسی شده ساخته و تولید می‌شوند. این نوع از سنگ‌ها از مخلوط کردن مواد اولیه ویژه درشرایط خاص پلیمریزاسیون و هیدراتاسیون به ‌وسیله تجهیزات مخصوص، به دست می‌آیند. سنگ آنتیک مصنوعی از ترکیب سنگ‌دانه طبیعی با جرم حجمی متفاوت، مواد افزودنی پلیمری، ترکیبات نانو، سنگ‌دانه سبک معدنی - صنعتی ابعاد مختلف مورد نیاز و مواد معدنی به دست خواهد آمد.

حال که با مفهوم کلی سنگ آنتیک آشنا شدیم، میخواهیم در خصوص منبع اصلی تولید سنگ آنتیک، که همان سنگ تراورتن می باشد، صحبت کنیم و بیشتر در خصوص این سنگ نما توضیح دهیم.

 

 

سنگ تراورتن

 

 

سنگ تراوتن و انواع سنگ تراورتن

یکی از سنگ های آهکی دیگر که از دسته سنگ های ساختمانی به شمار می آید سنگ تراورتن نام دارد ، تراورتن که به زبان فرانسوی TRAVERTINE نام دارد , به جا مانده از از رسوبات دریاها، رود خانه ها ، چشمه های آب گرم و یا رسوبات آب های معدنی غارها می باشد. وزن مخصوص سنگ تراورتن ۲۵۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب میباشد. این سنگ دارای خلل و فرج است و از لحاظ سختی نسبت به مرمریت ها نرم تر می باشد. سنگ تراورتن در برابر تغییرات آب و هوایی و باران و برف مقاوم می باشد و از لحاظ رنگ بندی متنوع نیز هست، سنگ های تراورتن در طبیعت به رنگ های سفید، کرم، شکلاتی، قرمز، گردویی، زرد، لیمویی، سیلور و شکلاتی خود نمایی می کنند و برای استفاده از سنگ تراورتن هیچ محدوده فضایی تعریف نشده است تراورتن ها می توانند هم به عنوان سنگ نما ساختمان ها و هم فضاهای داخلی قابل استفاده باشند. رگه بندی سنگ های تراورتن به گونه ای است که آن ها را میتوان در نوع موج دار و بی موج برش و فرآوری کرد. در طی سال های گذشته استفاده از سنگ تراورتن برای نمای بیرونی ساختمان ها بسیار رایج بوده است. سنگ های تراورتن در اروپا و امریکا به عنوان سنگ کف در برخی از فضاها نیز مورد استفاده قرار می گیرد و این سنگ به دلیل اینکه ساختار نرمی دارد، برای افرادی که به دنبال سنگ های ساختمانی با ضخامت ۱ سانتیمتر و یا ۱.۵ هستند مناسب می باشد. بلوک های روشن تراورتن که از معادن استخراج میشود دارای دسته های مختلف رنگی است و به همین دلیل بعد از برش آن ها را به دسته های رنگی متنوع ای دسته بندی می کنند.

 

نگاهی به طراحی نما و نقش سنگ های نما در طراحی نما

 

از انواع سنگ تراورتن می توان به نمونه های زیر اشاره کرد :

سنگ صیقلی

این سنگ ظاهری شیک و لوکس داشته و سطح آن براق می باشد. نمای این محصول به گونه ای است که باعث بازتاب نور می شود.

سنگ هوند

این نمونه سنگ از ظاهری یکدست اما مات برخوردار بوده و نور از سطح آن بازتاب نمی شود.

سنگ براش

سنگ تراورتن براش ظاهری روستیک مانند و جذاب دارد. آن چه که باعث ایجاد چنین نمایی در این سنگ می شود، استفاده از براش های مخصوص و ایجاد بافت بر روی سنگ می باشد.

سنگ تامبل

برای ساخت سنگ تراورتن تامبل، در ابتدا سنگ اندازه گیری و بریده می شود و در پوششی پلاستیکی قرار داده شده و سطح آن با آب و مواد ساینده، ساییده می شود. در برخی موارد از مقداری اسید نیز برای این کار استفاده می شود. سنگ تراورتن تامبل از ظاهر طبیعی تری برخوردار می باشد.

این محصول مانند سنگ تراورتن براش از بافت بیش تری نسبت به سایر نمونه ها برخوردار می باشد. تنها تفاوت این دو در آن است که مدل تامبل گوشه های صاف تری دارد. نکته مهم در نصب این مدل، استفاده از سیلر بر روی آن پس از دوغاب ریختن می باشد.

 

 

کاربرد سنگ تراورتن

سرانه تولید سنگ تراورتن کشورمان، به دلیل افزایش تقاضا، در طی سالهای اخیر افزایش یافته که در سالهای پیش از 1381 این نوع از سنگ به عنوان سنگی ارزان قیمت شناخته می شد و در بازار داخل مورد توجه قرار نمی گرفت تا با ورود رزین به بازار و جایگزین شدن رزین به جای استفاده از بتونه و سیمان برای پر کردن تخلخل های سطحی، استفاده از سنگ تراورتن مورد استقبال قرار گرفت و نیز زیبایی منحصر به فرد آن همراه با قیمت مناسب باعث افزایش فروش در بازار شده است.

این سنگ بیشتر به عنوان سنگ نما استفاده می شود.

سنگ تراورتن را همچنین می توان در بخش های داخلی ساختمان مانند راه پله ها نیز به کار برد. علت آن هم ساب پذیری زیاد سنگ تراورتن می باشد که به کار بردن آن در بخش های داخلی می تواند ساختمان شما را مانند پروژه های خارجی درآورد.
هر سنگی مناسب برای استفاده در شرایط و مکان خاصی است و برای کاربردهای مختلف باید از نوع متناسب با آن استفاده کرد. سنگ‌ نما باید مقاومت بالایی در برابر گرما، رطوبت، سرما و اشعه UV خورشید داشته باشد. برای این منظور سنگ های تراورتن، سنگ گرانیت، سنگ چینی و سنگ سنداستون از لحاظ فنی به ترتیب بهترین نوع انواع سنگ نما می باشند و با لحاظ نمودن آیتم های هزینه و در دسترس بودن و سلیقه، می توانید از بین این موارد انتخاب خود را انجام دهید.

 

 

سنگ نما

 

 

سنگ نما و انواع سنگ نما

در صنعت ساختمان سازی به تمامی وجوه بیرونی ساختمان، نما می گویند. برای زیباتر کردن نمای ساختمان ها از سنگ نما استفاده می شود.
اما در بسیاری از موارد از کامپوزیت، چوب، شیشه و آجر استفاده می شود. اما همچنان سنگ نما از پر استفاده ترین متریال طراحی نما می باشد.
سنگ نما ظاهر کلی خانه یا ساختمان را جلوه خاصی می دهد.
نمای ساختمان می تواند درصد فروش ملک یا خانه را به شدت افزایش دهد چرا که نما اولین چیزیست که خریدار با آن مواجه می شود.
بسیاری از سنگ های نما عایق صوت و حرارت هستند. همین موضوع عاملیست بر حفظ انرژی داخل خانه.
نمونه های زیادی از سنگ نما وجود دارد : 
حال ما چند نمونه از پرکاربرد ترین انواع سنگ نما را معرفی میکنیم که عبارتند از: سنگ مرمریت، سنگ مرمریت سیاه، سنگ گرانیت، سنگ تراورتن

در این مقاله در خصوص هر کدام از این سنگ های نما توضیحاتی داده شده است. حال از شما میخواهیم، برای اطلاعات بیشتر در خصوص انواع سنگ نما، این مقاله را مطالعه فرمائید.

معرفی بهترین سنگ برای نمای ساختمان

انتخاب بهترین سنگ نما در واقع با نیاز خریدار تعریف می شود و بهترین سنگ ها برای هر سازه و بنا مختص همان است و ممکن است برای دیگر ساختمان کاربردی نباشد.

  

و در آخر

شرکت سنگ بهنگام، با سابقه چندین ساله در زمینه فروش انواع سنگ نما، محصولات با کیفیت و درجه یکی را به مشتریان خود عرضه می دارد. این شرکت با بهره گیری از نیروی متخصص، کارخانه های متعدد تایل و اسلب و البته معادن سنگ در زمینه تولید اینگونه مصالح تزئینی نیز تخصص ویژه دارد. توجه به نیازهای مشتری، طیف قیمتی گسترده، محصولات با کیفیت و ارائه مشاوره برای خرید و اجرای نما از مزایای خرید از این گروه خلاق و پرتوان است.

سنگ, سنگ بهنگام, سنگ نما, سنگ کف, سنگ تراورتن, سنگ آنتیک ساختمانی, سنگ آنتیک, کاربرد سنگ تراورتن, انواع سنگ نما, بهترین سنگ نما

شرکت سنگ بهنگام

گروه مهندسی و بازرگانی بهنگام در سال ۱۳۸۰ آغاز به کار نموده و با تکیه بر کار گروهی، تفکر تیمی، استفاده از علم روز و نگاه مهندسی و دقیق، توانسته به اهداف کوتاه مدت خود دست یابد.
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سنگ بهنگام میباشد.
[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]