سنگ ترا اونیکس کارمانیا

سنگ-ترااونیکس-کارمانیا

فهرست مطالب

سنگ ترا اونیکس کارمانیا

سنگ ترا اونیکس کارمانیا از ترکیب دو نوع سنگ تراورتن و سنگ اونیکس یا مرمر به وجود آمده‌است. کانی‌های موجود در این سنگ غالباً کانی‌هایی مانند آراگونیت، کلسیت و کربنات آهن می‌باشند. در حال حاضر ترا اونیکس به عنوان یکی از سنگ‌های پرکاربرد، زیبا و خاص به حساب می‌آید  که  در فضاهای داخلی و خارجی پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه در فرآیند ساخت و ساز پروژه‌های ساختمانی، مصالح مختلفی به کار گرفته می‌شود، در بین انواع مصالح می‌توان به سنگ‌ها که پرکاربردترین و بادوام‌ترین آن‌ها به حساب می‌آیند، اشاره کرد.

سنگ‌ها به طور معمول در صنعت ساختمان سازی، نقش ویژه‌ای دارند و از گذشته تا به الآن به واسطه سازندگان ساختمان‌ها و بناهای بزرگ‌تر مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

مقاومت و ماندگاری سنگ‌ها موجب شده تا از این نوع مصالح در سنگ نمای ساختمان و دکوراسیون فضاهای داخلی منازل استفاده کنند. سنگ‌ها در مدل‌های مختلف با امکانات و قابلیت‌های گوناگون از معدن‌های غنی در نقاط مختلف سطح زمین مورد استخراج قرار می‌گیرند و بعد از قرار گرفتن در مرحله فرآوری به واسطه سازندگان ساختمان و سایر صنایع به کار گرفته می‌شوند.

نقش‌ها و طرح‌های مختلف سنگ ترا اونیکس کارمانیا و قابلیت‌هایی که دارد، این شرایط را برای افراد به وجود می‌آورد که مصرف کنندگان بتوانند انتخاب‌های هوشمندانه‌تر و با کیفیت‌تری داشته باشند.

در واقع باعث می‌شود که مصرف کنندگان بتوانند با توجه به بودجه و دکور کامل شده مکان مورد نظر خود، بهترین سنگ را خریداری کنند. سنگ ترا اونیکس کارمانیا را از معادن تراورتن و مرمر استخراج می‌کنند؛ بنابراین می‌توان بر اساس خواسته‌ها و معیارهایی که مورد نظر مصرف کنندگان است، سنگ مورد نظر را استخراج کرد

در حقیقت سنگ‌های نوع ترا اونیکس از دسته سنگ‌های رسوبی با ساختار نیمه دگرگون هستند که می‌توانید این سنگ‌ها را در رنگ‌های قرمز، قهوه‌ای شکلاتی، زرد و سفید روشن مشاهده کنید. شکل ظاهری سنگ ترا اونیکس یک سنگ متخلخل است و نقوش و رگه‌های بسیار پررنگ‌تر و شفاف‌تری نسبت به سایر سنگ‌ها دارد، همه این موارد دست به دست می‌دهند تا سنگ ترا اونیکس به عنوان یکی از سنگ‌های پرطرفدار مورد استفاده در صنایع مختلف و از همه مهم‌تر صنعت ساختمان سازی قرار بگیرد.

سنگ ترا اونیکس کارمانیا به علت داشتن متفاوت‌ترین نقوش و زیباترین رنگ‌ها که به بینندگان احساس متفاوتی را القا می‌کند، در بخش‌های داخلی و خارجی ساختمان‌ها کاربرد زیادی دارد. سنگ ترا اونیکس کارمانیا پس از فرآیند استخراج از معادن خاص خود در انواع مختلف چرمی، صیقلی می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از سنگ‌های ترا اونیکس می‌توان برای دیوار پوش، کف‌پوش، پله‌ها، ستون‌ها، نمای خارجی و داخلی سازه‌های لوکس و … استفاده کرد.

سنگ‌های تراونیکس کارمانیا در شکل‌های مواج و بدون موج برش می‌خورند و کسانی که تصمیم دارند در نمای ساختمان خود سنگ مرمر را به نمایش بگذارند، اما هزینه کافی برای این کار را ندارند، گزینه مناسب پیش روی آن‌ها استفاده از سنگ ترا اونیکس کارمانیا است، زیرا سنگ ترا اونیکس مانند مرمرها، شکل ظاهری بلوری و بسیار شفافی دارند که می‌توانند به راحتی شرایط را برای عبور نور فراهم کنند.

سنگ ترااونیکس کارمانیا

فرآیند ساخت سنگ ترا اونیکس کارمانیا

در زمان فوران مواد آتشفشانی از کوه‌های آتشفشان و پخش شدن این مواد روی زمین، بعد از گذشت سال‌های زیادی فرسایش می‌شوند.

سپس به واسطه آب دریا و یا رودخانه‌های اطراف خود وارد مکان‌های گوناگون شده و در آن جا رسوب می‌کنند. در این میان، رسوبات ایجاد شده با متفاوت‌ترین ساختار به شکل لایه لایه تحت فشار، روی هم قرار می‌گیرند.

در نهایت ساختار اصلی سنگ به وجود می‌آید. سنگ‌هایی که از این فرآیند حاصل می‌شوند، سنگ رسوبی نام دارند.

سنگ‌ها بر اثر عوامل مختلفی مانند فشارهای بیرونی و درونی زمین و چشمه‌های آب گرم لایه‌های زیرین زمین، شکل دگرگون به خود می‌گیرند و ساختار آن‌ها به ساختار بلوری تبدیل می‌شود.

در این میان سنگ تراورتن به عنوان یک سنگ رسوبی دارای ترکیباتی است که در اثر عوامل محیطی دچار دگرگونی شده و سنگ مرمر را پدید می‌آورند. البته سنگ تراورتن برای دگرگون شدن به شرایطی مانند فشار زیاد، دما و حرارت بالا و زمان طولانی نیاز دارد.

اگر شرایط مورد نیاز برای تبدیل شدن سنگ تراورتن به صورت کامل به سنگ مرمر مهیا نشود و یا اینکه پیش از پایان فرآیند دگرگونی، استخراج سنگ صورت بگیرد.

محصولی مانند سنگ تراورتن به وجود می‌آید که ساختاری شبیه به بلورهای سنگ مرمر دارند، اما از نظر ویژگی با سنگ‌های مرمر و تراورتن هیچ گونه نقطه اشتراکی ندارند. با توجه به ویژگی‌ها و مشخصات و البته از نظر سنگ‌شناسی، محصول مورد نظر سنگ ترا اونیکس نام دارد.

اگر هرگونه سوالی در رابطه با سنگ ترا اونیکس کارمانیا دارید میتوانید با مشاورین ما در گروه مهندسی بازرگانی بهنگام در ارتباط باشید

ویژگی‌های سنگ ترا اونیکس کارمانیا

سنگ ترا اونیکس کارمانیا به عنوان یک سنگ رسوبی با خاصیت نیمه دگرگونی که دارد، با رنگ‌های قرمز، شکلاتی، زرد و سفید مورد استفاده قرار می‌گیرد. پایین بودن میزان تخلخل و برخورداری از نقش‌های متفاوت و رگه‌های روشن و پررنگ سنگ ترا اونیکس باعث شده تا این سنگ بهترین گزینه برای تزئینات نمای بیرونی و درونی ساختمان می‌باشد.

اگر دقت کرده باشید معماران و طراحان برای طراحی جدید دکوراسیون داخلی از سنگ تراونیکس کارمانیا استفاده می‌کنند. به همین دلیل درک بهتری از حضور طبیعت در فضای ساختمان می‌توانید داشته باشید.

تم‌ها و الگوهایی که از طبیعت گرفته می‌شود، رنگ‌ها و نقش‌های متضاد و نامنظم دارند، در نتیجه به کار بردن این نوع سنگ‌ها در بناهای مختلف باعث می‌شود که ساختمان سبک مدرن و سردی خود را کاهش دهد.

سنگ‌های ترا اونیکس کارمانیا، نقش‌ها و رنگ‌های متفاوت و بسیار زیبایی دارند، در واقع احساس طبیعی بودن را به خانه‌ها القا می‌کند. بخش‌هایی که رگه‌های پررنگ‌تری دارند، جلوی عبور نور را می‌گیرند، البته نور می‌تواند از بخش‌های دیگر آن راهی برای عبور پیدا کند.

این مزیت موجب شده که زمان استفاده از این نوع سنگ‌ها در طراحی بخش‌های داخلی، به نورپردازی پشت آن اهمیت داده شود. در این صورت عبور نور از سنگ می‌تواند متفاوت‌ترین جلوه را برای فضای مورد نظر شما ایجاد کند.

سنگ ترا اونیکس کارمانیا از لحاظ زیبایی و جذابیت شباهت خاصی به سنگ مرمر دارد و در انواع ساده و نقش و نگار دار روانه بازار می‌شوند. افراد می‌توانند با توجه به سلیقه‌ای که دارند، سنگ ترا اونیکس کارمانیا مورد علاقه خود را انتخاب نمایند.

سنگ‌های ترا اونیکس کارمانیا که دارای الگوهای مختلف و تنوع در طیف رنگ‌های کرمی و قهوه‌ای هستند به خوبی با دکوراسیون داخلی بخش‌های مختلف خانه سازگاری دارند.

سنگ‌های ترا اونیکس کارمانیا قابلیت جذب گرما را ندارند، به همین علت با سطح سرد و خنک خود باعث ایجاد احساس تازگی و سردی محیط می‌شوند. جذب آب توسط سنگ‌های ترا اونیکس به شدت کم می‌باشد.

از این رو می‌توان با اطمینان کامل از این نوع سنگ‌ها در بخش‌هایی مثل آشپزخانه در قالب کانتر استفاده کرد.

سنگ-ترااونیکس-کارمانیا

معدن ترا اونیکس کارمانیا

معدن سنگ ترا اونیکس کارمانیا در اطراف محلات، آذربایجان، کرمان و اصفهان وجود دارد، این چهار شهر و استان دارای بهترین معادن سنگ تراونیکس از نوع کارمانیا هستند که برای نیازهای مختلف استخراج می‌شوند. سنگ‌های ترا اونیکس کارمانیا امروزه یکی از مهم‌ترین محصولات جانبی در تمام معادن سنگ مرمر است، بدین صورت که هیچ گونه معدن سنگ مرمری را نخواهید دید که در آن سنگ ترا اونیکس وجود نداشته باشد.

کاربردهای سنگ ترا اونیکس کارمانیا

عبور مقدار اندکی از نور هنگامی که در پشت صفحه سنگ، منبع نور و روشنایی به کار گرفته می‌شود، باعث ایجاد صحنه‌های هیجان انگیز و بسیار جذابی می‌شود. قطعاً با دیدن این صحنه‌ها لذت خواهید برد.

در حال حاضر برش‌های اسلب به عنوان یکی از مهم‌ترین و برترین کاربردهای سنگ ترا اونیکس کارمانیا به حساب می‌آید. برش‌هایی که به صورت اسلب هستند می‌توانند به صورت مدل بوک مچ کنار هم قرار بگیرد. در این روش اگر نورپردازی به درستی انجام بگیرد. پشت صفحات سنگ، صحنه‌های بسیار ویژه و زیبایی به وجود می‌آید.

همان طور که در جدیدترین سبک‌های دکوراسیون داخلی مشاهده می‌کنید، سازندگان و طراحان بسیار تمایل دارند که از تم‌ها و الگوهای الهام گرفته از طبیعت در پروژه‌های ساخت و ساز خود استفاده کنند. تضاد در رنگ‌ها، طرح‌ها و نقش‌های بی نظمی که اسلب‌های این سنگ‌ها دارند، باعث می‌شود که از بافت و ساختار تکراری مدرن خانه‌های لوکس کاهش پیدا کند و کمی رنگ و روی طبیعی به خود بگیرند. استفاده از سنگ‌های ترا اونیکس کارمانیا در فضاهای مختلف آپارتمان‌های شهری، باعث ایجاد حس طبیعی در این خانه‌ها می‌شود.

سنگ‌های ترا اونیکس در نمای بیرونی و درونی سازه استفاده می‌شوند و تأثیر زیادی از افزایش زیبایی آن دارند. یکی از دیگر کاربردهای سنگ ترا اونیکس کارمانیا، کف‌پوش ساختمان ( سنگ کف ساختمان ) است که موجب روشنایی محیط می‌شود. ساخت وسایل تزئیناتی سنگی، المان‌های دکوری نظیر آباژورها و گلدان‌ها، راه پله‌های ساختمان، کانتر و طرح جزیره آشپزخانه و روشویی از دیگر کاربردهای سنگ‌های ترا اونیکس به شمار می‌روند

ترااونیکس

قیمت سنگ ترا اونیکس کارمانیا

قیمت سنگ‌های ترا اونیکس کارمانیا به عوامل مختلفی بستگی دارد، این عوامل عبارت‌اند از میزان ترکیباتی که در سنگ وجود دارند، اندازه و ابعاد سنگ، کاربردها و چگونگی مصرف آن، روش برش، میزان کیفیت فرآوری و طرح‌ها و نقش و نگارهای سنگ. کارشناسان با در نظر گرفتن تمامی این موارد قیمت سنگ ترا اونیکس کارمانیا را مشخص می‌کنند.

با ما تماس بگیرید

میخواید سنگ برای پروژه های خودتون انتخاب کنید و دچار تردید شدید ؟ با ما تماس بگیرین تا از گروه مشاورین ما راهنمایی بگیرین
اسکرول به بالا